Kuidas parklast saab park?

AR Parking filosoofia on: „parkla asemel park!“. Näitamaks, kui suure muudatuse selle juhtmõtte järgimine linnaruumis tekitab, muudeti Tallinnas Järvel asuv parkla 400 taime, kunstmuru ning pargimööbli abil hubaseks pargiks, kus saab jalutada, pingil jalga puhata, tänavatoitu nautida, muusikat kuulata või kaaslinlastega vestelda.

Tõsi, park on ajutine ning see rajati Eesti, Baltimaade ja Skandivaavia esimese mitmetasandilise automaatparkla avapikniku jaoks.

Hekid.ee varudest pärit taimede abil ellu viidud imeline muutumine tõestab, et hea tahtmise juures on kõik võimalik ning ühe vajalikest eeldustest – vaba linnaruumi – saab lihtsalt tekitada püstise automaatparkla kasutusele võtmisega. Puud-põõsad-taimed piknikupargi rajamisel kahjustada ei saa ning need jõuavad pärast pargi sulgemist oma kohtadele tagasi, alles jääb selge pildiline tõendus, kuidas parkla asemel on võimalik rajada parke, säilitades siiski võimaluse autosid kasutada ja parkida.

Uue automaatparkla avamist tervitades ütles Tallinna abilinnapea Kristjan Järvan, et peab uudsete parkimislahenduste loomist ja rakendamist linnaruumis väga oluliseks: “Peame ka tuleviku linnakeskkonnas arvestama autodega, mis tagavad linlastele mobiilsuse ja paindlikkuse. Samas tahame kõik visuaalselt meeldivamat autovaba linnapilti ning soovime kallist kinnisvarapinda efektiivsemalt ära kasutada. Seepärast ongi vertikaalparkla linnapildis märkimisväärne innovatsioon.“

Konkreetne automaatparkla Järvel võtab maapinnal ruumi kõigest kahe parkimiskoha jagu, kuid sinna mahub kokku 8 autot. Kõigil parkimiskohtadel on elektriauto laadimise võimalus.